Întemniţările, închisorile nu sunt decât universităţi pentru infractori, pe care ei le absolvă cu succes. Aşadar, atunci când un om ajunge la închisoare, el este pe cale să înveţe foarte multe lucuri de la infractorii vechi de acolo. Şi tot ceea ce învaţă acolo este că fărădelegea nu este fărădelege, şi că singura sa greşeală este să fie prins când face o greşeală.
Întemniţările, închisorile nu sunt decât universităţi pentru infractori, pe care ei le absolvă cu succes. Aşadar, atunci când un om ajunge la închisoare, el este pe cale să înveţe foarte multe lucuri de la infractorii vechi de acolo. Şi tot ceea ce învaţă acolo este că fărădelegea nu este fărădelege, şi că singura sa greşeală este să fie prins când face o greşeală.
Share
