Omul, aşa cum e de multă vreme, a devenit un fel de Dumnezeu artificial. Când se bazează pe toate organele sale exterioare, este un adevărat magnific; însă aceste organe nu s-au dezvoltat în el şi îi fac încă multe necazuri uneori.
Omul, aşa cum e de multă vreme, a devenit un fel de Dumnezeu artificial. Când se bazează pe toate organele sale exterioare, este un adevărat magnific; însă aceste organe nu s-au dezvoltat în el şi îi fac încă multe necazuri uneori.
Share
