Bolnavii spun că au suferit destul şi că şi-au asumat suficiente privaţiuni, pentru a avea dreptul de a fi scutiţi de noi exigenţe; ca atare, ei nu mai doresc să se supună nici unei necesităţi neplăcute, căci ei sunt şi vor rămâne “excepţii”. La unul dintre aceşti bolnavi apăruse chiar convingerea că asupra sa veghează o providenţă specială, care-l scuteşte de astfel de sacrificii dureroase.
Bolnavii spun că au suferit destul şi că şi-au asumat suficiente privaţiuni, pentru a avea dreptul de a fi scutiţi de noi exigenţe; ca atare, ei nu mai doresc să se supună nici unei necesităţi neplăcute, căci ei sunt şi vor rămâne “excepţii”. La unul dintre aceşti bolnavi apăruse chiar convingerea că asupra sa veghează o providenţă specială, care-l scuteşte de astfel de sacrificii dureroase.
Share
