Am citit prea mult… Cititul mi-a devorat gândirea. Când citesc, am impresia că “fac” ceva, că mă justific în faţa “societăţii”, că am o ocupaţie, că-mi spăl ruşinea de a fi un trândav – un om inutil şi inutilizabil.
Am citit prea mult… Cititul mi-a devorat gândirea. Când citesc, am impresia că “fac” ceva, că mă justific în faţa “societăţii”, că am o ocupaţie, că-mi spăl ruşinea de a fi un trândav – un om inutil şi inutilizabil.
Share
