Am găsit foarte puţin “bine” la fiinţele umane – în ansamblu. În experienţa mea, cei mai mulţi oameni sunt gunoaie, fie că subscriu public la o doctrină etică sau alta, sau la niciuna. Asta este ceva ce nu poţi să spui cu voce tare, şi nu e bine nici măcar să gândeşti aşa.
Am găsit foarte puţin “bine” la fiinţele umane – în ansamblu. În experienţa mea, cei mai mulţi oameni sunt gunoaie, fie că subscriu public la o doctrină etică sau alta, sau la niciuna. Asta este ceva ce nu poţi să spui cu voce tare, şi nu e bine nici măcar să gândeşti aşa.
Share
