Există o veche zicală: plângi şi vei plânge singur, râzi şi lumea va râde cu tine. Chiar şi arborii, rocile, nisipul, norii… dacă poţi crea efectul şi poţi fi extatic, cu toţii vor dansa împreună cu tine. Întreaga existenţă devine un dans, o sărbătoare. Dar depinde de voi, dacă puteţi crea efectul. Şi vă spun ca îl puteţi crea. Este lucrul cel mai uşor cu putinţă. Pare foarte greu din cauză că nu l-aţi încercat încă. Faceţi o încercare.
Există o veche zicală: plângi şi vei plânge singur, râzi şi lumea va râde cu tine. Chiar şi arborii, rocile, nisipul, norii… dacă poţi crea efectul şi poţi fi extatic, cu toţii vor dansa împreună cu tine. Întreaga existenţă devine un dans, o sărbătoare. Dar depinde de voi, dacă puteţi crea efectul. Şi vă spun ca îl puteţi crea. Este lucrul cel mai uşor cu putinţă. Pare foarte greu din cauză că nu l-aţi încercat încă. Faceţi o încercare.
Share
