Într-o epocă pe care o putem numi preştiinţifică, umanităţii nu-i era greu să-şi interpreteze visele. Cei care şi le aminteau la trezire, le considerau ca o manifestare binevoitoare sau ostilă a puterilor superioare, zei sau demoni.
Într-o epocă pe care o putem numi preştiinţifică, umanităţii nu-i era greu să-şi interpreteze visele. Cei care şi le aminteau la trezire, le considerau ca o manifestare binevoitoare sau ostilă a puterilor superioare, zei sau demoni.
Share
