Se pune întrebarea: Are visul vreun sens, i se poate atribui demnitatea de proces psihic? Ştiinţa răspunde negativ; ea consideră că visul este un simplu proces fiziologic, în spatele căruia nu trebuie să căutăm sens, semnificaţie sau intenţie.
Se pune întrebarea: Are visul vreun sens, i se poate atribui demnitatea de proces psihic? Ştiinţa răspunde negativ; ea consideră că visul este un simplu proces fiziologic, în spatele căruia nu trebuie să căutăm sens, semnificaţie sau intenţie.
Share
