Sentimentul eului, pe care îl posedă adultul, nu a putut fi unul şi acelaşi încă de la origine. El trebuie să fi suferit o evoluţie pe care, evident, nu o putem demonstra, dar care, în schimb, se lasă reconstituită cu suficientă verosimilitate.
Sentimentul eului, pe care îl posedă adultul, nu a putut fi unul şi acelaşi încă de la origine. El trebuie să fi suferit o evoluţie pe care, evident, nu o putem demonstra, dar care, în schimb, se lasă reconstituită cu suficientă verosimilitate.
Share
