Un singur lucru apreciez la proşti: faptul că se comportă întotdeauna ca şi cum nu ar avea nimic de pierdut. Faptul că nu-s conştienţi şi că nu îşi asumă, este partea a doua – specifică proştilor, de altfel. Aceasta nu apreciez şi nici nu încurajez.
Un singur lucru apreciez la proşti: faptul că se comportă întotdeauna ca şi cum nu ar avea nimic de pierdut. Faptul că nu-s conştienţi şi că nu îşi asumă, este partea a doua – specifică proştilor, de altfel. Aceasta nu apreciez şi nici nu încurajez.
Share
