Avem un fel de parteneriat cu copacii: ei iau otrava noastră şi creează oxigen, noi respirăm oxigen şi eliminăm la exterior dioxid de carbon. Ei îl folosesc pentru a se hrăni. Este un parteneriat grozav. Omul nu poate trăi fără copaci şi copacii nu pot trăi fără om.
Avem un fel de parteneriat cu copacii: ei iau otrava noastră şi creează oxigen, noi respirăm oxigen şi eliminăm la exterior dioxid de carbon. Ei îl folosesc pentru a se hrăni. Este un parteneriat grozav. Omul nu poate trăi fără copaci şi copacii nu pot trăi fără om.
Share
