Nu îţi mai descărca furia asupra altora. E ca şi când ai vomita. Nimeni nu se duce să vomite pe altcineva. Te poţi duce la baie să vomiţi. Aşa îţi cureţi organismul. Furia are un proces similar. Ai ingerat ceva toxic iar psihicul vrea să îl elimine dar nu ai niciun motiv să arunci acest deşeu pe altă persoană.
Nu îţi mai descărca furia asupra altora. E ca şi când ai vomita. Nimeni nu se duce să vomite pe altcineva. Te poţi duce la baie să vomiţi. Aşa îţi cureţi organismul. Furia are un proces similar. Ai ingerat ceva toxic iar psihicul vrea să îl elimine dar nu ai niciun motiv să arunci acest deşeu pe altă persoană.
Share
